"Enter"a basıp içeriğe geçin

Cumhurbaşkanı Erdoğan,İş Bankası’nın Hazine’nin Malı Olacağı Yorumunu Yineledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu ve hem belediyecilik hem de ekonomideki dalgalanmalardan bahsetti. İş Bankası meselesini incelemeye devam eden Erdoğan, CHP’nin hazineye değil tahsis ettiğini söyledi. “İş Bankası Hazine’nin malı olacak” dediğini yineleyen Erdoğan, meclisin bu kararı alacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk’ün İş Bankası’nın CHP’ye değil, Hazine’ye, ‘milletin malı’ olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İttifakı’nı daha da güçlendirme mesajı veren Erdoğan, CHP ve İyİ Parti hakkında da sert konuştu. “Muhalefetin önümüzde ki vizyonu, son seçimlerde soğan, patates, patlıcan biberlerine umut verecek kadar çoraktır.” diyen Erdoğan, kabine toplantısında bazı tedbirler için Gıda, Tarım ve Orman Bakanı ile görüştüğünü kaydetti.

Aracıların kar ettiğini ifade eden Erdoğan, herkesin karını aldığını ve üreticiden tüketiciye gelen süreci sağlamak için farklı adımlar atmaya çalıştıklarını söyledi. “Uyum sağlamaya karar verdik.” diyen Erdoğan, ülkenin IMF’nin SERT TEPKI GÖSTERECEĞI yönündeki yorumlarına sert tepki verdi.

“CHP, fırsatçılığın peşinden, ülkemizin tekrar IMF’ye gideceğini söyleyecek kadar alçak bir yere gitti.” diyen Erdoğan, böyle bir sözün ihanet olduğunu da sözlerine ekledi.

Erdoğan, Türkiye’ nin bu yıl13′ üncü yılında yapılacak satın alma paritesi göre, kurdaki artışnedeniyle gelirin bir miktar düşüştüğünü söylediler. sıradan 12. Sıraya kalkacağını söyledi. Siyasi görüşleri ne olursa olsun, iç ve milli duruşa destek verdiğini ifade eden Erdoğan, “CHP ve uyduları bazı partilerin aynı onurlu duruşu sergilemediğini” söyledi. Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’ nun SSK’ yı batıya bıdığı yönündeki sözlerini de yineledi.

AK Parti’nin ekonomi ye başarılı grafikler çizdiğini belirten Erdoğan, “Göreve geldiğimizde kişi başına düşen milli gelir neydi, şimdi ne oldu? 11.000 dolara tırmandık. Bugün ekonominin milletimizin sorunlarından biri olduğunu biliyoruz.” dedi. Döviz-enflasyon dalgalanması vatandaşların ciddi sorunlara yol açtığını söyleyen Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik araçlar yüzünden saldırıya uğradığını söyledi.

Erdoğan, yükselen doğalgaz ve elektriğin fiyatının yüzde 10 indirime gittiği için fiyatın para birimine bağlı olduğunu söyledi.

Erdoğan, asgari ücretin yüzde 26 arttığını, yatırım ve istihdamı teşvik etmek için başlatılan başvuruların uzatıldığını söyledi. Devlet hazinesinin gelir-gider dengesinin kurulması için önemli adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan, göreve geldiklerinde 36 milyar dolar olan ihracatın 168 milyar dolara geldiğini söyledi.

Konuşmasında seçimlerde büyük yer tutan Erdoğan, “Bu 55 gün içinde tüm belediye başkan adayı arkadaşlarımız, belediye meclis üyesi olarak belirlenecek arkadaşlarımız, milletvekillerimiz, sokaktaki tüm teşkilatlarımız bunları halkımıza iyice anlatmalıdır. Size 94’ün ruhunu anlatacağız. 1994’te belediyecilikte nasıl devrim yaşadığımızı anlatacağız. İşlerimizle konuşacağız, hayallerimizle değil, doğruyu söyleyeceğiz” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir