"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kamera Lensler IPhone Reach Extinction Point için Apple tarafından kullanılan

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Apple, iPhone modelleri ile adından da geliyor. Eylül ayında geçen yıl, şirket tanıttı ve iPhone başlattı 11 serisi. Bir yandan iPhone 9 ve iPhone 12 modellerinde çalışmalar devam ediyor. Apple, bir ABD şirketi, Çin’de üretim tesislerinin çoğu olduğu bilinmektedir. Apple tedarikçileri ülkeyi etkiledi Corona virüsü nedeniyle üretim bantlarında kesintiler olduğu bildirilmiştir.

Foxconn sınırlı kapasite ile üretebilir. Apple ise Corona virüsü nedeniyle ülkedeki mağaza ve ofislerini kapalı tutmaya devam ediyor. Çin’deki yaşamı olumsuz etkileyen Corona virüsü, Apple için işleri zorlaştırmaya devam ediyor. Teknoloji devi hakkındaki raporlarıyla tanınan analist Ming-Chi Kuo çarpıcı bir iddiada bulundu. Kuo’ya göre, iPhone üretiminde kullanılan kamera lensleri önemli ölçüde azaldı ve yok olma noktasına ulaştı.

Apple’ın Lensler Aşağı mı

Çin’in Wuhan kentinde meydana gelen ve ülke genelinde karantinaya alınmasına neden olan Corona virüsünün olumsuz etkileri devam ediyor. Salgında ölenlerin sayısı 3 bine yaklaşıyor. Salgında 80 binden fazla insan yakalandı ve tedavi görüyor. Apple Çin’de üretiminin büyük kısmını yapar ve son haberler şirket için çok olumlu değildir. Ming-Chi Kuo Apple’ın kamera lensleri önemli ölçüde aşağı olduğunu söyledi.

Ünlü analist, Apple’ın üretim hızının yılın ikinci çeyreğine kadar bu hızda devam edeceğini söyledi. Kuo’nun açıklamalarının en çarpıcı kısmı, teknoloji devinin sadece bir ay yetecek kadar iPhone lensi kalmış olması. Bakan, şirketin Mayıs’dan önce lens üretimine başlamasının mümkün olmadığını vurguluyor. Bu nedenle teknoloji devinin bir süre satamadığını söyleyen Kuo, iPhone fiyatlarının yükselebileceğini kaydetti.

Son zamanlarda, Apple CEO’su Tim Cook Corona virüsü geçici bir durum olduğunu ve kontrol altında olduğunu söyledi, ve Kuo’nun açıklamaları teknoloji devi kısa bir süre içinde üretim sorunu çözmek mümkün olmayacağını göstermektedir. Öte yandan şirketin uygun fiyatlı iPhone 9’u Mart ayında tanıtması bekleniyor. Üretimdeki sorunlar erteleme kararına yol açar açmaz bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir