"Enter"a basıp içeriğe geçin

Joker’in devamı için hazırlıklar başladı. Todd Phillips’in yazıp yönettiği devam…

Joker’in devamı için hazırlıklar başladı. Todd Phillips’in yazıp yönettiği devam filminde Joaquin Phoenix’in Joker olarak geri dönmesi bekleniyor. Phillips ayrıca Warner Bros. ile farklı DC karakterlerine benzer filmler yapmak için anlaşma imzaladı.

Merakla beklenen Joker filmi geçen ayın başında gösterime girdi ve sinemaseverler tarafından karşılandı. Özellikle Joaquin Phoenix’intakdire şayan performansıyla unutulmaz bir deneyim haline gelen film, gişede muhteşem bir performans sergiledi. 18 yaşında gişede 1 milyar dolara ulaşan ilk film olan Joker, tüm zamanların en kârlı çizgi roman uyarlamaları arasında gösterildi.

Bu nedenle, devamı kadar gelmesi kaçınılmazdı. Filmin yönetmeni Todd Phillips ve Joaquin Phoenix, sonunda devamı hakkında umut verici açıklamalar yaptıktan sonra beklenen haber var. The Hollywood Reporter’a göre Warner Bros. Joker’in devam filmi için hazırlanıyor. Henüz resmi bir duyuru yapılmamış olsa da Todd Phillips’in bir kez daha kamera arkasına konacak olan devam filminde Joker olarak geri döneceği kesin. Çünkü başarılı oyuncu kısa bir süre önce Joker’in bir devam filmi olmasını istediğini ve Phillips’le bu konuda konuştuğunu açıkladı.

Todd Phillips Farklı DC Karakterler için Joker Gibi Filmler olun

Joker devamı için dönen isimler Todd Phillips ve Joaquin Phoenix ile sınırlı olmayacaktır. Todd Phillips ile birlikte ilk filmin senaryosunu yazan Oscar adayı senarist Scott Silverda Phillips ile devam filminin senaryosunu yazacak.

Todd Phillips ise sadece Joker’in devam filmini çekmeyecek. Ayrıca farklı DC karakterler için benzer filmler yapacak.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Joker’in serbest bırakılmasından üç gün sonra, Phillips Warner Bros. Başkanı Toby Emmerich’in ofisine gitti ve farklı DC karakterlerinin joker’de olduğu gibi köken hikayelerini anlatması için kendisine emanet edilmelerini istedi. Joker ilk hafta sonu gişede muazzam bir performans sergiledi ve $96.2 milyon hasılat elde etti, ancak Emmerich’in Phillips’in isteğine karşı temkinli olduğu ve Phillips’e sadece bir DC karakteri için yeşil ışık yakıldığı söyleniyor. Bu karakterden hangisinin şimdilik belirsiz olduğu. Öte yandan, Joker’in aradan geçen sürede 1 milyar dolara ulaştığı göz önüne alınırsa Emmerich’in duruşunu değiştirmesi ve Phillips’e daha fazla DC karakteri emanet edeceğine de var.

Todd Phillips’in Joker’inden sonra hangi DC karakterinin hikâyeyi alacağını bekleyip göreceğiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir