"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dacia Duster’ın Giriş Seviyesi Daha Ekonomik 1.0L TCe Motor

Ekstra motor üniteleri arkadan gelmeye devam ediyor. Karodi de tamamen yenilenen ekonomik SUV modeli, çeşitli motor ünitelerine ve benzinde en ekonomik motora sahiptir. Romanya’daki Pitest fabrikasında üretilen Romen aracının birim kodu tce 100’dür.

Farklı partilerden avantajlar sunan 1.0L TCe,yakıt ve vergi ekonomisine ek olarak düşük seviyede CO2 emisyonlarında da hareket edecektir. Performans beklemeyenler için motor orta güç seviyesine sahiptir. İşte ayrıntılar şunlardır:

Güç ünitesi de Renault ve Nissan kullanılan yeni nesil motor.

3 silindirli Duster, 5 vitesli manuel vites seçeneği ile satılacak, 100 beygir gücü yanında tork 160 nm yaratacak. Düşük ses seviyesine rağmen, turbo desteği sayesinde sürücüleri bu kadar yormaz. Tepki sürelerine kötü dönüşmeyecek, sürümde yüksek enerji verimliliği sağlayabileceği belirtildi.

Teknik rakamların devamında hız değeri olarak; 0’dan 100 km’ye 12.5 saniyede hızlanacak ve 168 km/s hızla hızlanacak. TCe 100’ün Duster’a katılmasının nedeni, yüksek yakıt verimliliği ne ve emisyona sahip 1.6 motorunüründen çıkarılmasıdır. 1.0L 3 silindirli bildirildi 1.6L yakın bir avantaj sağlar.

Duster’ın mini hacimli motorunun ne kadar yakıt tükbazından bahsedelim. WLTP göre, ortalama yakıt tüketimi 100 km başına 5,5 litre. 125 g/km emisyon gazı salgılar.

Duster’daki motorları 1.6L’nin dışında hatırlayalım.

Yeni 1.0L 3 silindirli motor ile Daimler ile geliştirilen 1.3 TCe ve 1.5L dizel motorlarla devam ediyor. Mavi DCi 95 ve 115 ps seçenekleri vardır. TCe 1.3L 130 beygir gücü sürümüne ek olarak, 150 ps Avrupa’ya sevk edilmektedir.

Yeni nesil motorlu Duster için istenen fiyat, ilk Fransa’da satılacak, olduğunu $13,900. Bunun üzerine daci aksesuar ve donanım seçeneklerine göre fiyat farklı olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir