"Enter"a basıp içeriğe geçin

16. Venedik Film Festivali 28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri…

16. Venedik Film Festivali 28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Venedik Günleri seçiminde yer alan filmler açıklandı.

Bu yıl 28-7 Eylül’ün 76. Venedik Film Festivali’nin programında hangi filmlerin yer alacağına bakabilmek için 25 Temmuz’a kadar beklememiz gerekiyor. Ancak bu arada festivalin yan kısımlarıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak Venedik Film Festivali’ne paralel olarak düzenlenen Venedik Günleri seçmesinde hangi filmlerin yer alacağı belli oldu.

Bu yıl, Cannes Film Festivali’nin 15 Günlük Yönetmen ler seçiminden esinlenerek Venedik Günleri’nin yarışma bölümünde 11 film yer alacak. Bu 11 filmin altısı yönetmenin ilk uzun metrajlı filmlerinden oluşuyor. Ayrıca 8 film özel gösterimlerde sinemaseverlerle buluşurken, moda Miu Miu’nun düzenlediği kadın masalları seçkisinde kısa filmler de yer alacak.

Venedik Günleri 28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu yılki seçkide öne çıkan filmler arasında: Golshifteh Farahani’nin oynadığı Seules Les Bêtes,Un Divan à Tunis, Jayro Bustamante’nin La llorona’sı,Japon aktör Joe Odagiri’nin ilk They Say Nothing Stays the Same, Cécile de France’ınbaşrolünde oynadığı , toniservillo ile ilk filmi olan Toniillo servilloile 5 è ilnununuo. Elit lerin kapanış filmi Les Chevaux Voyageurs olacak.

Yarışma bölümündeki diğer filmler arasında Stefano Cipani’nin Mio fratello rincorre i dinosauri,Jan Komasa’nın Corpus Christi, Dag Johan Haugerud’un Çocuklardan Sakınması ve Mattie Do’nun Uzun Yürüyüşü yer almaktadır.

Fernando Meirellestarafından üretilen, Birleşmiş Milletler destekli iklim değişikliği belgesel Great Green Wall da Venedik Günleri prömiyeri olacak. Belgeselde, Malili-Fransız şarkıcı ve aktivist Inna Modja,Fernando Meirelles ile izleyicileri, iklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün biraz daha fazla hissedildiği Afrika’ya götürüyor.

Moda markası Miu Miu tarafından düzenlenen kısa film seçkisinde Lynne Ramsay ve Hailey Gates gibi yönetmenlerin Kadın Masalları’nda kısa filmleri yer alacak.

Kaynak:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir