"Enter"a basıp içeriğe geçin

2019 Yazında Turizmden Beklenen Döviz Getirisi 35 Milyar Doların Üzerinde

Turizm sektörünün 2019 yazında 35 milyar doların üzerinde döviz emetmesi bekleniyor. Beklenen bu miktarı artırmak için, Farklı kesimlerden gelen turistlerin Hedef alınması gereken açıklamalarda Bağlıkaya’nın yaptığı açıklamalar arasında yer alıyor.

“Hedeflenen 50 milyon turiste ulaşacağını umuyorum. Sektörün 35 milyar doların üzerinde döviz emerek girmesi bekleniyor. Bu döviz girdisini artırmak için farklı kesimlerden turist hedeflememiz gerekiyor.”

Turizm sektörü, Bağlıkaya’da bir otelde gazetecilere yaptığı açıklamada, 2018’i rekor seviyelerde kapattı ve 2019’da da aynı başarıyla devam etti.

Firuz Baglikaya, TÜRSAB’ın 2019’daki çalışmaları hakkında da bilgi verdi. İlk iki ayda 4’e yükseldiğimizi ve turizm sezonuna yaklaştıkça bu sayının daha da artacağını vurguladı. Bakan, hedeflenen 50 milyon turist sayısına ulaşmayı umduğunu belirtti.

Bakan, turizm sektöründe beklenen 35 milyar doların 35 milyar doların üzerinde olduğunu ve artan rakamın farklı kesimlerde turist hedefleninden kaynaklandığını belirtti.

Örnek olarak, Bahçelikaya sağlık turizmi, golf turizmi, spor turizmi gibi farklı alanlardan örnekler verdi. Bugün Afyonkarahisar’da sağlık turizmi üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler. Bağışkaya; Türkiye’de deniz, kum ve güneş turizminin yılda en fazla 6-7 aya çıkarılarak sağlık ve kültür turizminin aksine bu sürenin 10-12 ay olduğunu söyledi.

Bunun Afyonkarahisar için önemine vurgu yapan Türsab Başkanı Türsab, bulunduğu otelin tamamen dolu olduğunu belirterek, “Afyonkarahisar bu turizme hizmet ediyor. İlde yatak kapasitesi her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda Afyonkarahisar yakın gelecekte önemli bir turizm merkezi olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir